Natura od zawsze pełni wyjątkową rolę w życiu człowieka. Mimo ciągłego postępu, rozwoju technologii, podniesienia jakości życia na niespotykany nigdy wcześniej poziom, jej obecność w naszym życiu jest wciąż niezastąpiona i niezbędna.

Biofilia jako idea skupia się na założeniu, że wszyscy ludzie mają genetyczne połączenie ze światem natury, powstałe przez setki i tysiące lat życia w bliskości z przyrodą. Określenie to w dosłownym tłumaczeniu oznacza „miłość to natury” zostało spopularyzowane w latach 80-tych XX wieku przez amerykańskiego biologa Edwarda Wilsona, który zaobserwował jak rosnący poziom urbanizacji prowadzi do oddzielenia człowieka od świata natury.

Biophilic design

To obecnie jeden z najbardziej popularnych trendów w architekturze i budownictwie i jest odpowiedzią na potrzebę zachowania przez człowieka więzi z przyrodą. Rozwinął się również w aranżacji wnętrz a jego wyrazem jest uwzględnianie w projektach rozwiązań umożliwiających użytkownikom kontakt z naturą oraz zachowanie zdrowia i życiowej równowagi: dbałość o jakość powietrza, komfort termiczny i akustyczny, stosowanie neutralnej palety kolorystycznej oraz naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień a przede wszystkim obecność we wnętrzach żywych roślin.

Harmonijna Kukkia

Projekt Kukkia idealnie realizuje powyższe założenia. Serię tworzy lampa wisząca (4 x 40W) oraz kinkiety - nowoczesny design sprawdzi się zarówno w biurze jak i przestrzeni prywatnej; harmonijnie będzie łączył się zarówno ze stylem klasycznym jak i na wskroś nowoczesnym, loftowym. Ciemne liście rośliny (np. paproć, bluszcz) podkreślają minimalistyczny urok lampy a jej biel stanowi idealne tło dla piękna natury. Oczywiście równie pięknie skomponuje się z każdym kolorem z naszego wzornika.